Okno życia

Przy naszym klasztorze działa od 8 września 2009 roku  okno życia.  Jest to to specjalnie przygotowane miejsce, w którym matka może anonimowo zostawić dziecko.

Czytaj więcej...

Skrzynka intencji

"(...), zawsze mogę mówić do Boga. Jeśli nie ma już nikogo, kto mógłby mi pomóc – tam, gdzie chodzi o potrzebę albo oczekiwanie, które przerastają ludzkie możliwości trwania w nadziei – On może mi pomóc" Spe Salvi 32

Czytaj więcej...

Haft i inne prace

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pracownią haftu, różańców, papeterii i innych prac ręcznych. Przyjmujemy również zamówienia na nasze rękodzieła.

Czytaj więcej...

Galeria zdjęć

Przedstawiamy galerię zdjęć obrazującą życie naszego klasztoru: modlitwę, pracę oraz najważniejsze spotkania i wydarzenia. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

11 sierpnia w Uroczystość świętej Matki naszej Klary Eucharystię w naszej kaplicy sprawował o.  Marek Myśliński CSSp – nowy prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego.

Ojciec dzielił się z nami swoim 14-letnim misyjnym doświadczeniem pracy w Senegalu, oraz uwrażliwiał nas na to, że tylko mocno zakorzenione w Chrystusie, czerpiąc siłę, z Adoracji - Światła które niesiemy innym poprzez swoje życie, będziemy wydawać owoce dla Królestwa Bożego.  Nasze życie często jest kruche jak gliniana waza, ale właśnie dzięki tej kruchości Moc Boża może w nas i przez nas okazać światu, że to Jezus  daje nam siłę  i pomoc na każdy dzień. Jezus chce wpierać każdego, kto będzie chciał czerpać z Adoracji Najświętszego Sakramentu łaski potrzebne dla codziennego życia i trwania w wierze.

Po Mszy świętej spotkaliśmy się również w rozmównicy i dalej słuchałyśmy pięknego świadectwa misyjnej posługi Ojca w Senegalu.  Umocnione tym radosnym spotkaniem dziękowałyśmy Bogu za dary jakie złożył w św. Klarze, w nas, jak również w Kapłanach i innych osobach, które Boża Opatrzność  stawia na naszej drodze.

Słowo Boże na dziś:

Pełny tekst liturgii kliknij w czytania mszalne:

 

Słowo Boże na jutro (kliknij)

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Ofiara na potrzeby Sióstr: PKO BP I Oddział w Bydgoszczy Nr konta: 54 1020 1462 0000 7902 0102 3936