Pierwsze śluby S.M. Karoli

PIERWSZE ŚLUBY ZAKONNE

S. MARII KAROLI

OD MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

 

Ja, siostra Maria Karola od Matki Boskiej Częstochowskiej, otrzymałam łaskę od Pana, aby kierowana niezłomną wolą, doskonałej zachowała Ewangelię na chwałę Bożą;

wobec zgromadzonych tutaj sióstr, w ręce twoje, Wielebna Matka Mario Faustyno, ślubuję żyć w posłuszeństwie, bez własności i w czystości, przez trzy lata zachowując klauzurę papieską według naszych konstytucji opartych na regule św. Klary i zatwierdzonych przez Stolicę świętą.

Poświęcam całą siebie nieustającej adoracji Pana naszego Jezusa Chrystusa w Przenajświętszym Sakramencie.

Dlatego całym sercem oddaję się tej rodzinie zakonnej, abym pod działaniem Ducha Świętego, za wstawiennictwem Niepokalanej Dziewicy Maryi, świętego Ojca naszego Franciszka, świętej Matki naszej Klary, oraz z pomocą sióstr, poświęciła się służbie Boga i Kościoła.

AMEN.

 

Po roku postulatu i dwuletniej próbie nowicjackiej nadszedł dzień 1 czerwca 2019 r. W tymże dniu, o godz. 11:00 w naszej kaplicy pw. Bożego Ciała odbyła się Msza Święta, podczas której s. Maria Karola złożyła swoje Pierwsze Śluby na okres 3 lat. W uroczystości brała udział nasza wspólnota, zaproszeni kapłani, rodzina siostry oraz koleżanki ze studiów, które piękną oprawą muzyczną dopomogły zgromadzonemu Ludowi Bożemu wznosić swe modlitwy do Boga.

Dziękujemy wszystkim – znajomym i nieznajomym – którzy przejechali wiele kilometrów z różnych zakątków Polski, aby towarzyszyć siostrze w tym pięknym i ważnym dla niej dniu.

Polecamy s. M. Karolę Waszym modlitwom, aby prowadzona przez Ducha Świętego jak najlepiej wypełniła swoje powołanie.