Płyta "Wszystko Tobie Boże ukryty w Hostii"

„Wszystko Tobie Boże ukryty w Hostii”, to tytuł pierwszej w historii, wspólnej płyty Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji,  nagranej w dniach 21-22 lipca 2022 r. w studiu Radia Poznań.

Na potrzeby nagrania płyty powstał zespół, składający się z sióstr z pięciu klasztorów Federacji św. Klary, zrzeszającej klasztory Klarysek od Wieczystej Adoracji w Polsce i we Francji. W projekcie wzięły udział: z Ząbkowic Śl. – s. M. Dominika Jarco (śpiew, gitara), z Bydgoszczy – s. M. Karola Chomicz (śpiew, pianino, dzwonki chromatyczne), z Elbląga – s. M. Agnieszka Sajda (śpiew, gitara, flet poprzeczny, kantele), ze Słupska – s. M. Weronika Ślusarska (śpiew, gitara) i s. M. Patrycja Praska (śpiew) oraz z Pniew – s. M. Weronika Ostrowska (śpiew). Do zespołu gościnnie dołączył Antoni Maćkowiak, grając w czterech utworach na skrzypcach.

Pomysłodawcą nagrania płyty p. Jacek Pechman, któremu jesteśmy niezmiernie wdzięczne za inicjatywę i wszystkie starania.

W sierpniu 2022 r. obchodziłyśmy 180-lecie urodzin i chrztu Matki Marii od Krzyża, która w 1871 r. przeszczepiła zakon na ziemie polskie, tworząc pierwszy klasztor w Wielkopolsce – w Granowie, stąd wybór tematyki utworów, które znalazły się na płycie. Główną kompozytorką pieśni jest s. M. Dominika Jarco z Ząbkowic Śl., która napisała także teksty inspirowane pismami Matki Fundatorki. Współautorką tekstów jest s. M. Róża Sobyra z Ząbkowic Śl. Natomiast jeden utwór: „O milcząca Hostio biała” napisała sama Matka Maria od Krzyża, a muzykę do tej pieśni skomponowała s. M. Klara Wachowska z Bydgoszczy. Partię fletu w utworach „Matko Mario od Krzyża” i „Naucz nas Matko” opracował Marek Czerniewicz i Zespół.

 

Nasze nagrania w studio Radia Poznań zrealizował p. Joachim Krukowski, który także wykonał mastering  wszystkich utworów.

Na płycie znajduje się osiem pieśni:

  1. Matko Mario od Krzyża prowadź nas
  2. Naucz nas Matko miłować Krzyż
  3. Wszystko Tobie Boże ukryty w Hostii
  4. O ducha prawdy nieustannie prośmy
  5. Hostio na ołtarzu Krzyża
  6. Przyjdź do nas, przyjdź koniecznie
  7. O milcząca Hostio biała
  8. Wybrałeś Matkę Marię od Krzyża

Więcej informacji, nuty oraz zdjęcia – na stronie naszej Federacji (KLIKNIJ TUTAJ).

Płyta jest dostępna w sprzedaży – zamówienia najlepiej składać na nasz adres mailowy: klaryski.bydgoszcz@gmail.com.