NOWENNA PRZED WIELKIM CZWARTKIEM

Z dniem dzisiejszym, tj. 28 marca (wtorek V tygodnia Wielkiego Postu) rozpoczęłyśmy nowennę przed Wielkim Czwartkiem. Tym samym zaczęło się również odliczanie przed Triduum Paschalnym, które zbliża się do nas wielkimi krokami.

Dwa razy w ciągu roku przeżywamy nowenny eucharystyczne: przed Wielkim Czwartkiem i przed Bożym Ciałem. Ta obecna jest wielkim dziękczynieniem Trójcy Świętej za dar Eucharystii – Źródło i Szczyt życia chrześcijańskiego, z którego każdego dnia możemy czerpać. Dokładnie tak się modlimy w naszym Akcie Adoracji, który odmawiamy co godzinę w dzień i w nocy (fragment):

Dziękujemy Ci, że każdego dnia pozwalasz nam uczestniczyć w dziele Odkupienia przez udział w Eucharystycznej Ofierze, która aktualizuje dla nas i w nas Twoją Śmierć i Zmartwychwstanie.

Dlatego ta nowenna jest nam szczególnie bliska, jako że dotyka serca naszego charyzmatu: adoracji Najświętszego Sakramentu w duchu dziękczynienia.

Nowennę odmawiamy codziennie po porannej Mszy Świętej (w dni powszednie: o godz. 7; w niedzielę: o 8). Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Eucharystycznemu Panu za to, że pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie.