Złoty Jubileusz s. Marii – wspomnienia

Są dwa dni w ciągu Wielkiego Postu, w czasie których śpiewamy na Eucharystii hymn „Chwała na wysokości Bogu”. Jednym z takich dni jest 25 marca, czyli Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Jednak w tym roku hymn uwielbienia Boga w czasie tej Uroczystości wybrzmiał szczególnie uroczyście, ponieważ w tymże dniu obchodziłyśmy Złoty Jubileusz naszej Siostry Marii od Dzieciątka Jezus (Ireny Krobskiej). A choć minął ponad miesiąc od tamtego wydarzenia, radość naszej Siostry – a także nasza – będzie promieniowała na cały jej rok jubileuszowy, który rozpoczął się właśnie 25 marca 2023 r.

Nasza kaplica – tak przecież mała – dosłownie pękała w szwach, wypełniona przez znamienitych gości, którzy przybyli, aby cieszyć się i dziękować Bogu wraz z naszą Siostrą Jubilatką za dar jej powołania i wytrwania aż do tego tak pięknego Jubileuszu. Toteż w tym miejscu pragniemy podziękować – w imieniu s. Marii i naszej wspólnoty – wszystkim, którzy tego dnia modlili się razem z nami.

W pierwszej kolejności dziękujemy naszemu biskupowi ordynariuszowi Krzysztofowi Włodarczykowi, który przewodniczył Mszy Świętej Jubileuszowej, a także wygłosił homilię. Dziękujemy wszystkim przybyłym kapłanom, a także naszym zawsze wiernym lektorom. Dziękujemy rodzinie oraz przyjaciołom naszej Siostry, a także wszystkim przyjaciołom naszej kaplicy, którzy tamto sobotnie przedpołudnie postanowili spędzić razem z nami na modlitwie. Ów dzień był dla nas – a szczególnie, oczywiście, dla s. Marii – bardzo radosny, ale tym radośniejszy, że obfitował w takie mnóstwo przyjaznych dusz, które tego dnia otaczały naszą Siostrę życzliwością i modlitwą. Wszystkim składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

 

Informacja o Jubileuszu s. Marii na stronie naszej diecezji (KLIKNIJ TUTAJ).