Diamentowy Jubileusz s. M. Franciszki – wspomnienia

Od dnia 29 lipca minęło już półtora miesiąca, ale na szczęście łaska jubileuszu naszej Siostry Jubilatki trwa przez cały rok – zdobądźmy się więc raz jeszcze na wspomnienia tamtego jakże pięknego i uroczystego dnia.

W tym roku 29 lipca obchodziliśmy w Kościele po raz drugi jako wspomnienie całej trójki Świętego Rodzeństwa z Betanii: Marii, Marty i Łazarza. Jednak przez lata dzień ten był „zarezerwowany” dla samej św. Marty – i podobnie od lat dzień ten w naszym klasztorze jest świętem naszych Sióstr zewnętrznych.

Tegoroczne świętowanie było absolutnie wyjątkowe, jako że s. M. Franciszka od Męki Pańskiej (Lidia Brygida Krefta) – obecnie najstarsza z grona Sióstr zewnętrznych – obchodziła Diamentowy Jubileusz swoich Ślubów Zakonnych.

Uroczystość była niezwykła – nawet w porównaniu z innymi uroczystości, bo nie na każdej gości u nas aż 20 kapłanów!  A innych gości nawet nie próbujmy liczyć, bo przez ponad 60 lat życia zakonnego s. Franciszka zdążyła poznać wielu ludzi. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia: w kaplicy wszystkie miejsca zajęte (nawet miejsca stojące).

Wobec tej mnogości osób, które włączały się z nami w jubileuszowe dziękczynienie, potrzeba mnogich podziękowań. Toteż składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim przybyłym kapłanom – na czele z ks. Tadeuszem Nowakiem, który przewodniczył Mszy Świętej jubileuszowej, a także ks. Piotrem Halczukiem, który wygłosił przepiękną homilię. Dziękujemy naszym panom lektorom – zawsze na posterunku. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i przyjaciołom – przyjaciołom naszej kaplicy, a także s. M. Franciszki, której nie sposób nie poznać, regularnie nawiedzając Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przy ul. Gdańskiej 56. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli łączyć się z nami – osobiście czy duchowo – w dziękczynieniu Trójcy Świętej za życie i powołanie naszej Siostry. Wszystkim składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!