Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

Rodzina Franciszkańska ma wielkie szczęście obchodzenia uroczystości Wszystkich Świętych dwa razy w roku. Pierwszy raz – wraz z Kościołem Powszechnym – 1 listopada; a drugi raz – 29 listopada. Wprawdzie jest to dzień upamiętniający zatwierdzenie przez papieża Honoriusza III Reguły św. Franciszka (a w tym roku obchodzimy 800. rocznicę tego wydarzenia), ale faktem jest, że to święto nosi nazwę Święta Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

29 listopada rozpoczynamy również nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość bardzo ważna dla Rodziny Franciszkańskiej, jako że Niepokalana jest jego główną Patronką; a szczególnie ważna dla nas – Klarysek od Wieczystej Adoracji, bo właśnie 8 grudnia przypada rocznica powstania naszego Zakonu (pierwotnie: Franciszkanek Najświętszego Sakramentu). Od początku oddane Maryi przez naszych Założycieli: o. Bonawenturę i m. Marię od św. Klary, pragniemy przygotować się do tej uroczystości, aby – wraz z Niepokalaną, pod Jej opieką i na Jej wzór – podążać drogą naszego eucharystycznego powołania.

Zapraszamy Was do 9-dniowego przygotowania do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia. W naszej kaplicy nowenna będzie miała miejsce po Mszy Świętej (w dni powszednie: o godz. 7, natomiast w niedzielę: o godz. 8). W razie braku możliwości osobistego przybycia do kaplicy, tekst nowenny można znaleźć TUTAJ (w zakładce „Nowenna do Niepokalanej”). Każda forma modlitwy jest dobra – najważniejsze, aby nasze serca były otwarte dla naszej Niepokalanej Matki.