Boże Ciało 2024

Tegoroczne obchody uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (uroczystości odpustowej w naszej „kapliczce na Gdańskiej) pozostaną na długo w naszej pamięci. Z dwóch powodów:

Pierwszym z nich była obecność wśród nas neoprezbitera z naszej diecezji: ks. Michała Czyża, który przybył do nas z darem Jezusa obecnego w Słowie i w Chlebie Eucharystycznym, a także z darem błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie dziękujemy Księdzu za tak ubogacające spotkanie!

Drugi powód wyjątkowości tegorocznej uroczystości Bożego Ciała zapisze się w historii naszego konwentu, jako że pierwszy raz odbyła się u nas procesja eucharystyczna. Wprawdzie kilkanaście lat temu miała u nas miejsce taka procesja, ale była wówczas zorganizowana „naprędce” i dość prowizorycznie. Tym razem – z pomocą naszego księdza kapelana, a także ks. Czesława i ks. Pawła, jak również panów lektorów: Krzysztofa, Kazimierza i Pawła – było w pełnej okazałości. Były cztery ołtarze, krzyż na czele procesji, kadzidło, a nawet sypanie kwiatów. Wszystko odbyło się bardzo spokojnie, wśród śpiewów (nie tylko naszego, ale również ptaków z ogrodu) – i wielkiej radości, jako że duża część Sióstr ostatni raz uczestniczyła w procesji Bożego Ciała kilkaDZIESIĄT lat temu.

Składamy serdeczne Bóg zapłać Księżom i naszym panom lektorom (dyspozycyjnym na każde zawołanie) za obecność i zaangażowanie, bez których procesja nie mogłaby się odbyć.